Skip links

دیمپل شیت گودهای ساختمانی

ورق دیمپل شیت که با نام های دیمپلد شیت (Dimpled Sheet) و درین شیت هم شناخته می شود از جنس پلی اتیلن سنگین (HDPE) است و به همین دلیل از دوام بسیار بالایی برخوردار است.

ورق های زهکشی دیمپل یک ورقه با ظرفیت زهکشی بالا اغلب برای دیواره های گود و زهکشی تونل استفاده می شود. فرورفتگی های لایه یک فضای زهکشی ایجاد می کند که به دیوار اجازه تنفس می دهد.

لایه دیمپل می تواند به همراه یک لایه ژئوتکستایل عملکرد بهتری در زهکشی ایجاد کند.

دیمپل شیت

کانال های موجود در بین برآمدگی های لایه سبب سهولت جریان آب و انتقال آب از محیط خاک اطراف به داخل لایه و در نتیجه تسریع عمل زهکشی آب از محیط اطراف و نهایتا هدایت آن به کانال های زهکش می شود و در عین حال وجود لایه پلی اتیلن مانع از انتقال آب از محل زهکشی به محیط پشت آن می شود.

این لایه بعلت وجود برآمدگی ها در کل سطح، دارای مقاومت بالایی در برابر بارهای ضربه ائی می باشد و به جهت برجستگی ها، به راحتی آب های سطح را زهكش و به راحتی مصالح تحكیمی شامل بتن پاشی (شات كریت) و بتن ریزی (پوشش نهایی) را به دیواره اصلی تونل متصل و كلیه آب های جریانی و رطوبتی و فصلی را به كانال های تعبیه شده در طرفین تونل هدایت می کند.

فروش و قیمت دیمپل شیت

قیمت دیمپل شیت (Dimple Sheet) شرکت عایق کار ، با توجه به قیمت مواد اولیه متغیر است.

جهت استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

تولید کننده دیمپل شیت (Dimpled sheet) شانه تخم مرغی
تولید کننده دیمپل شیت (Dimpled sheet) در ایران

کاربردها :

زهکشی دیوار حائل: دیمپلد شیت ها را می توان به عنوان راهکار زهکشی و ضد آب برای دیوارهای حائل استفاده کرد. این کار به جلوگیری از تجمع آب و آسیب احتمالی کمک می کند.

عایق رطوبتی زیرزمین: ورق های دیمپل را می توان بر روی دیوارهای گود ساختمانی اعمال کرد تا یک مانع محافظ در برابر نفوذ رطوبت ایجاد کند، فضا را خشک نگه دارد.

بام سبز یا روف گاردن (Roof garden): ورق های زهکشی دیمپلد شیت را می توان به عنوان بخشی از سیستم بام سبز استفاده کرد که زهکشی موثری برای آب اضافی ایجاد می کند و مدیریت مناسب رطوبت برای گیاهان و پوشش گیاهی روی بام انجام دهد.

محافظ فونداسیون: ورق های دیمپل شیت را می توان در اطراف پایه ساختمان نصب کرد که به عنوان یک لایه محافظ عمل می کند تا از نفوذ آب به فونداسیون و ایجاد آسیب به سازه جلوگیری کند.

استعلام قیمت دیمپل شیت

استعلام قیمت و مشاوره رایگان جهت خرید دیمپلد شیت

با ما تماس بگیرید