Skip links

ژئوتکستایل | فروش و قیمت

ژئوتکستایل پلی استر و پلی پروپیلن

ژئوتکستایل نبافته و بافته با الیاف پلی استر و پلی پروپیلن (pp)

شرکت عایق کار تولید کننده ژئوتکستایل با گرماژهای 100 الی 1،000 گرم ، با الیاف پلی استر و پلی پروپیلن (PP) و یا ترکیبی، با استاندارهای روز دنیا و مناسب ترین قیمت در ایران می باشد.

ژئوتکستایل در ایران با نام های زمین بافت، نمد صنعتی، نمد ژئوتکستایل، نمد مصنوعی، موکت کشاورزی، پارچه ساختمانی، فیلتر پارچه ای، پارچه مصنوعی و …  شناخته می‌شود، این محصول لایه های نفوذ پذیری هستند که از الیاف پلی استر یا پلی پروپیلن به دو صورت کلی ژئوتکستایل نبافته (Nonwoven) و ژئوتکستایل بافته (Woven) و با وزن ها (گرماژ) و ابعاد مختلف تولید می گردند.

دو نوع بافته شده و نبافته روش های تولید متفاوتی دارند.

ژئوتکستایل با کاربردهای:

– حفاظت (Protection)

– جداسازی (Separation)

– زهکشی (Drainage)

– فیلتراسیون (Filtration)

– تقویت یا مسلح ­سازی (Reinforcement)

– سد مایع (Liquid barrier)

– کنترل فرسایش (Erosion control)

تولید کننده ژئوتکستایل ، فروش ژئوتکستایل پلی استر و پلی پروپیلن
تولید کننده ژئوتکستایل ، فروش ژئوتکستایل پلی استر و پلی پروپیلن
تولید سفارشی انواع لایه های ژئوتکستایل
تولید سفارشی انواع لایه های ژئوتکستایل

این محصول به دلیل داشتن خصوصیاتی چون اجرای بسیار سریع، وزن کم، مقاومت بالا، هزینه کم، پایداری طولانی مدت ده ها ساله، تخریب کمتر طبیعت، یکنواختی در اجرا و بسیاری موارد دیگر در اکثر کشورها مورد استفاده قرار می گیرد.

در نوع بافته نشده توده ای از الیاف با استفاده از فشار مکانیکی (سوزنی) به هم اتصال یافته و یا با استفاده از حرارت و یا چسب های شیمیایی تولید می‌گردد.

ژئوتکستایل ها می توانند به همراه سایر ژئوسنتتیک ها از قبیل ژئوممبران ها، ژئوگرید ها، ژئونت ها و غیره مجموعه ایده آلی را ایجاد نمایند.

برخی از کاربردها

ژئوتکستایل جهت بستر سازی چمن مصنوعی

یکی از مهمترین کاربردهای ژئوتکستایل ایجاد لایه نرم و محافظ، بین بستر و چمن مصنوعی می‌باشد.

یک لایه از این محصول به عنوان محافظ بین چمن مصنوعی و بتن یا آسفالت یا هر نوع بستر دیگری استفاده می شود. بنابراین اگر می خواهید چمن مصنوعی شما دوام بیشتری داشته باشد، باید از این لایه استفاده کنید.

ژئوتکستایل چمن مصنوعی عمدتا در گرماژهای پایین، تولید و استفاده می‌شود.

کاربرد در راهسازی

راهسازی و حفظ وضعیت آنها همیشه یک تلاش دائمی در کشورهای در حال توسعه بوده است.

ژئوتکستایل برای راهسازی عمدتاً برای عملکردهای مکانیکی استفاده می شود. آب می تواند با حداقل فرسایش ذرات خاک از آنها عبور کند. به این ترتیب از آنها برای فیلتراسیون، تقویت خاک های ضعیف و افزایش ظرفیت باربری و جداسازی ذرات کوچکتر و بزرگتر برای کاهش فرسایش استفاده می شود.

این محصول با جداسازی لایه‌های مختلف، سازه‌های جاده‌ای را که برای مقاومت در برابر تنش‌های دینامیکی و استاتیکی طراحی شده‌اند، تثبیت می‌کند.
ژئوتکستایل عایق کار، ظرفیت باربری جاده را برای تحمل بارهای ترافیکی سنگین و مداوم افزایش می دهد.
یکی از اهداف عایق کار افزایش آگاهی برای مهندسی ژئوسنتتیک در ایران و تغییر این تصور است که استفاده از ژئوتکستایل در ساخت و ساز “گران است” در حالی که در واقعیت دقیقا برعکس است.
استفاده از ژئوتسکتایل جهت جداسازی (Separation) در راه سازی
ژئوتسکتایل در نقش جداسازی (Separation) در راه سازی

 

کاربرد زیر سازی خط آهن

در این کاربرد موجب تثبیت خط آهن (راه آهن) می‌گردد. حفظ هندسی بستر خط آهن و در نقش جداسازی ،بین مواد پی (Ballast) و زیر پی (Sub ballast) و نیز مهارسازی مواد پی و زیر پی در مقابل حرکات جانبی کمک می کند.

لایه پلی استر و پلی پروپیلن سفید
لایه پلی استر و پلی پروپیلن سفید
ژئوتکستایل زیر سازی خط آهن (راه آهن)
ژئوتکستایل زیر سازی خط آهن (راه آهن)

این محصول همچنین مکانیزمی را برای زهکشی جانبی (حاشیه ها) ایجاد می کند و عملکرد زهکشی را بهبود می‌بخشد.

ژئوتکستایل در سد سازی

ژئوتکستایل ها در کاربردهای مختلفی در ساخت و بازسازی سدها استفاده می شوند. آنها باید توسط مهندسین مجرب با تمام جنبه های طراحی و ساخت این سازه ها طراحی و تایید شوند.

در این کاربرد، ژئوتکستایل با گرماژ بالا به عنوان لایه محافظ ورق ژئوممبران استفاده می شود. همچنین به عنوان زهکشی سطحی دیواره سد و انتقال رطوبت به زهکش های پایین سد عمل می کند.

ساخت دیوار حائل (محافظ)

استفاده از ژئوتکستایل جهت ساخت دیوار حائل در مقایسه با روش های سنتی می تواند هزینه ها را تا 50% کاهش دهد. دیوارهای تقویتی با این محصول را می توان به دلیل استحکام بالاتر ژئوتکستایل و روش ساخت مکانیزه ساده تا ارتفاع قابل توجهی احداث نمود.

کاربرد در کشاورزی

از کاربردهای اصلی ژئوتکستایل ها در کشاورزی به عنوان محافظت در برابر یخ زدگی، آفتاب و باد می باشد. به عنوان کنترل در برابر حشرات، پرندگان، و علف های هرز.

به‌ عنوان سایه‌ بان برای القای گل‌ها و همچنین محصولی است برای نگهداری و تازه نگه‌ داشتن گل ها.

یکی از کاربردهای کمتر استفاده شده ژئوتکستایل در بسته بندی محصولات کشاورزی می باشد.

کنترل فرسایش

فرسایش در اثر گروهی از فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی ایجاد می شود که به وسیله آن مواد خاک یا سنگ توسط آب جاری، امواج، باد و … سست، جدا شده و از مکانی به مکان دیگر منتقل می شوند. ژئوتکستایل ها در سازه های کنترل فرسایش، مانند پروژه های حفاظت از ساحل رودخانه یا پروژه های کنترل سیل ساحلی استفاده می شوند.

فرسایش ساحل یک مشکل رایج در خطوط ساحلی توسعه یافته در سراسر جهان است. عناصری مانند جریان ها، امواج و تغییرات سطح دریا نقش مهمی در ایجاد فرسایش دارند.

در ساختار کنترل فرسایش، ژئوتکستایل ها عمدتاً نقش فیلتر و به دنبال آن زهکشی را ایفا می کنند.

کنترل نگهداری ضایعات

ژئوتکستایل جهت ساخت سایت دفن زباله ها (Landfill) و ضایعات مضر و خطرناک، تالاب های تصفیه پساب و همچنین مخازن نگهداری و کنترل ضایعات و دیگر سیستم های نگهداری سطحی توصیه شده است.

این محصول کارایی سیستم را جهت دفن زباله ها و طرح پاکیزه سازی آب زیر زمین افزایش می دهد.

سیستم جمع آوری مایعات و گاز

نوع بافته (Woven Geotextiles) و نبافته (Nonwoven Geotextiles) به عنوان یک عنصر غیرفعال برای انتقال عناصر مایع یا عناصر گاز استفاده می شوند.

اطمینان از خروج بدون گرفتگی برای خروج گازها و از طریق سیستم های تهویه جهت کارایی طولانی مدت، بسیار مهم است.

تولید و فروش انواع لایه های پلی استر و پلی پروپیلن
تولید و فروش انواع لایه های پلی استر و پلی پروپیلن
تولید کننده ژئوتکستایل ، فروش ژئوتکستایل
تولید کننده ژئوتکستایل ، فروش ژئوتکستایل

نقش اساسی ژئوتکستایل در زهکشی

این محصول در برخی مواقع یک یا چند نقش را در یک سازه ایفا می­کند. به عنوان مثال می‌­تواند هم از یک لایه عایق محافظت کند و در عین­ حال آب را نیز زهکشی کرده و از سازه خارج نماید.

البته باید در این موارد به خواص دینامیکی و هیدرولیکی مانند ضخامت، مقاومت بالا در برابر صدمات حین کار و نصب، خواص هیدرولیکی و بسیاری موارد دیگر توجه شود.

ژئوتکستایل در نقش محافظت از ورق ژئوممبران و زهکشی
تولید کننده انواع ژئوتکستایل با نقش حفاظت و زهکشی

نکته ظریف و مهمی که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که هنگامی که این محصول را به عنوان زهکش استفاده می­‌کنیم جریان آب از لابلای بافت­های ژئوتکستایل و در مسیر قرارگیری آن عبور می­‌کند. به معنای ساده ­تر نحوه قرارگیری این لایه یک مسیر دائمی جهت خروج آب نیز بشمار می­ آید و می‌­توان ژئوتکستایل را به ­تنهایی یک سیستم زهکش به حساب آورد.

خروج سیالات با حداقل کاهش فشار از سازه و ایجاد مسیر جهت خروج مدام از قابلیت­هایی هستند که استفاده از این محصول را بعنوان زهکش در کارهای ساختمانی، پل­ سازی، تونل­ سازی و سایر عملیات راهسازی و خاکی مفید و مؤثر می­نماید.

ژئوتکستایل گود ساختمانی
ژئوتکستایل گود ساختمانی
تولید کننده لایه پلی استر سفید برای گود ساختمانی
تولید کننده لایه پلی استر سفید برای گود ساختمانی

کاربردهای زهکشی ژئوتکستایل :

– هنگام استفاده از لوله­ های شیاردار زهکشی، پیچیدن یک لایه از ژئوتکستایل دور لوله جهت جلوگیری از ورود ذرات خاک و دانه ­های ریز و درشت سنگ به شیارهای لوله و بداخل آن و گرفتگی لوله، می‌­تواند کارایی و عمر سیستم شما را چند برابر کند.

– در زمان استفاده از کانال زهکش، پوشش­ دادن لایه دانه­ بندی شده توسط این محصول باعث جلوگیری از ورود ذرات خاک و گل به داخل لایه سنگدانه­ ای شده و در نتیجه کارایی و عمر آن را افزایش می‌دهد.

– جهت نگهداری و تمیزماندن لایه­ های زهکش سطحی

– محافظت از گرفتگی و گل­ آلودگی لایه­ های زهکش اطراف دیوارها و فونداسیون­ ها.

آب زیرزمینی بر روی ژئوتکستایل به خوبی جریان پیدا کرده و می تواند به سمت نقاط خروجی هدایت شود. یعنی با افزایش نفوذپذیری خاک باعث می‌شود آب درون آنها زهکشی شود.

در صورتی که یک لایه ژئوتکستایل بین دو لایه خاک دانه ای درشت دانه و ریز دانه قرار داده شود زهکشی به راحتی از لایه های ریز به لایه درشت انجام می شود. در این حالت از نفوذ دانه های ریز به لایه دانه های درشت جلوگیری خواهد شد.

به عنوان لایه محافظ ورق ژئوممبران

ژئوتکستایل در استخر های ذخیره آب ژئوممبران به عنوان لایه زیرین و محافظ ورق ژئوممبران نصب و استفاده می‌شود.

همچنین در گودهای ساختمانی به عنوان لایه محافظ ژئوممبران پی وی سی در زیر و روی ژئوممبران نصب و استفاده می‌شود.

زیر سازی استخر ژئوممبران با ژئوتکستایل
زیر سازی استخر ژئوممبران با ژئوتکستایل

شرکت عایق کار تولید کننده ژئوتکستایل پلی استر نبافته با گرماژهای 100 الی 1000 گرم با کاربرد زیرسازی یا بسترسازی استخر های ژئوممبران برای حفاظت از ورق ژئوممبران می‌باشد.

تولید کننده ژئوتکستایل پلی استر با کاربرد حفاظت از ورق ژئوممبران
تولید کننده ژئوتکستایل پلی استر با کاربرد حفاظت از ورق ژئوممبران

قیمت ژئوتکستایل

قیمت ژئوتکستایل که با نام های لایه یا نمد ژئوتکستایل نیز شناخته می‌شود، بستگی به نوع الیاف استفاده شده (پلی استر و پلی پروپیلن) و همچنین گرماژ محصول نهایی خواهد داشت و عموماً قیمت بر اساس متر مربع محاسبه می‌شود، شرکت عایق کار تولید کننده انواع ژئوتکستایل نبافته، آماده ارائه مشاوره رایگان برای هر نوع پروژه (راهسازی ،ساختمان، زهشکی و … ) به کارفرمایان گرامی می‌باشد.

شماره های تماس : 2069 913 913 98+ ( و ) 8898 740 913 98+ (و) 2399 5810 31 98+

استعلام قیمت ژئوتکستایل

استعلام قیمت و مشاوره رایگان جهت خرید لایه های ژئوتکستایل برای تمام نقاط ایران

با ما تماس بگیرید