Skip links
ژئوسل میدان اسب دوانی

ژئوسل با کاربرد فونداسیون میدان اسب دوانی

یک پایه محکم بخش ضروری هر پروژه است. اگر در حال ساختن کی میدان اسب دوانی باشید، ژئوسل ها بهترین راه برای ایجاد یک پایه امن هستند.

برای کمک به شما برای شروع، ما راهنمای نصب ژئوسل را در زمینه ساخت میدان اسب دوانی آماده کرده ایم.

ژئوسل چیست؟

ژئوسل ها شبکه های فونداسیون آسان برای هر پروژه ساخت و ساز در فضای باز هستند. آنها از ساختارهای سلولی سه بعدی تشکیل شده اند که برای افزایش استحکام و افزایش ظرفیت باربری پروژه شما طراحی شده اند.

ژئوسل ها نیز ابزاری عالی برای کنترل زمین هستند. مصالح پرکننده در هر سلول به جلوگیری از جابجایی سطح کمک می کند. ژئوسل ها مزایای بی شماری برای کمک به قوی تر و پایدارتر کردن زمین شما دارند.

محاسبه متراژ Geocell

برای شروع پروژه خود، باید مقدار و اندازه ژئوسل را برای سفارش بدانید. برای زمین های اسب دوانی، نوع ژئوسل بستگی به این دارد که از عرصه شما استفاده شود.

زمین های مورد استفاده برای پرش است ممکن است به استحکام بیشتری در پایه خود نیاز داشته باشند و بنابراین به یک ژئوسل با اندازه بزرگتر نیاز دارند. برای مشاوره شخصی در مورد مقدار geocell مورد نیاز خود با یکی از کارشناسان ما مشورت کنید.

فونداسیون میدان اسب دوانی با ژئوسل
فونداسیون میدان اسب دوانی با ژئوسل

نحوه نصب Geocell

1. آماده سازی پایه
اولین مرحله هنگام نصب شبکه های ژئوسل، آماده سازی پایه با پاکسازی و حفاری منطقه است. مقدار حفاری مورد نیاز شما به پروژه بستگی دارد. هرچه گودبرداری عمیق تر باشد، پایه شما پایداری بیشتری خواهد داشت.

2. Geocell را مستقر کنید
هنگامی که پایه شما کامل شد، آماده هستید تا شبکه های ژئوسل را به پروژه خود اضافه کنید. برای افزودن ژئوسل، ابتدا مواد را برش دهید تا به درستی روی آن قسمت قرار گیرد. در مرحله بعد، ژئوگریدها را در سراسر منطقه حفاری شده قرار دهید و آنها را با پایه محکم کنید. برای جداسازی ژئوسل از سایر لایه های زمین می توان از پارچه ژئوتکستایل استفاده کرد.

3. مواد پر کننده
مصالح پر کننده باید به سلول ها اضافه شود. این همان چیزی است که ثبات زمین و کنترل فرسایش را ایجاد می کند. سلول ها از جابجایی یا غرق شدن مواد جلوگیری می کنند.

نوع مصالح تعیین می کند که چه نوع پایه ای ایجاد می کنید. معمولاً از سنگ های زاویه دار یا سایر سنگ های خرد شده برای میدان اسب استفاده می شود.

4. مصالح پر کننده را فشرده کنید
هنگامی که مصالح پر کننده اضافه شد، می خواهید آن را فشرده کنید. می توان از کشش یا غلتک برای فشرده سازی مناسب مواد استفاده کرد.

مزایا و کاربردهای بیشتر Geocell

استفاده از ژئوسل مزایای بسیار زیادی دارد. صرف نظر از اینکه برای چه عملکردهایی به ژئوسل نیاز دارید، فرآیند نصب تا حد زیادی یکسان است. برخی از کاربردهای دیگر ژئوسل ها عبارتند از:

تثبیت خاک: ژئوسل ها از حرکت یا جابجایی لایه های سطحی جلوگیری می کنند. این باعث ایجاد ثبات بیشتر در خاک بالای پانل های ژئوسل می شود.

محافظت از کانال: یکی دیگر از مزایای ژئوسل ها نفوذپذیری آنهاست. این یک راه حل زهکشی برای پروژه ها ایجاد می کند و ژئوسل ها را به گزینه ای ایده آل برای تقویت کانال ها تبدیل می کند.

دیوار حائل: ژئوسل ها نیز گزینه مناسبی برای ساخت دیوارهای حائل هستند. قدرت استثنایی آنها، پشتیبانی بیشتری از این پروژه ها می کند.

حفاظت از شیب: استحکام ایجاد شده توسط ژئوسل ها نیز برای حفاظت از شیب ارزشمند است. آنها مواد زمین را در محل خود نگه می دارند تا از لغزش یا حرکت خاک جلوگیری کنند.

تولید کننده ژئوسل

تعهد به کیفیت و ارائه راه‌حل‌های مهندسی مناسب، شرکت عایق کار را به یکی از انتخاب‌های برتر در صنعت ژئوسنتتیک کشور تبدیل کرده است.

شرکت عایق کار یکی از تولیدکنندگان معتبر ژئوسل در ایران است که در زمینه تولید مصالح ژئوسنتتیک فعالیت می‌کند. ژئوسل‌ها محصولاتی هستند که برای تثبیت خاک، افزایش استحکام بستر راه‌ها، کنترل فرسایش و حفاظت از شیب‌ها به کار می‌روند.

آیا برای نصب ژئوسل خود به مشاوره نیاز دارید؟

مطمئن نیستید که پروژه ساخت و ساز در فضای باز خود را از کجا شروع کنید؟ از کارشناسان ما مشاوره بخواهید. برای شروع با شماره های 09137408898 و 09139132069 تماس بگیرید.