Skip links
10 دلیل برای استفاده از ورق ژئوممبران HDPE

10 دلیل اصلی برای استفاده از ورق ژئوممبران HDPE

  1. زمانی که شما قصد احداث یک استخر بزرگ را دارید

زمانی که در مورد یک استخر کوچک صحبت میکنیم ، هر نوع روشی می‌توانید استفاده شود، مانند: ساخت استخر با بتن مسلح ، ساخت استخر با بلوک سیمانی ، ساخت استخر با دیواره عایق شده با ایزوگام (روش غلط) و …

اما اگر می خواهید یک حوضچه یا استخر متوسط تا بزرگ را احداث کنید، دیگر با روشهای قبلی قادر به انجام آن نخواهید بود و به محصولی انعطاف پذیر احتیاج دارید که در مقیاس وسیع، کاربردی و مقرون بصرفه باشد، ورق ژئوممبران HDPE برای عایق بندی استخر های بزرگ بسیار خوب عمل می کند.

 

  1. ورق ژئوممبران HDPE بسیار مقاوم در برابر مواد شیمیایی است

ورق HPDE دارای مقاومت شیمیایی بالایی است که به شما اطمینان بیشتری در برابر آلودگی های احتمالی که می تواند انواع دیگر عایق ها را تخریب کند، می دهد.

مقاومت بالای ورق HDPE در برابر مواد شیمیایی، آن را به گزینه ای محبوب برای محل های دفن زباله (Landfill) و محل های نگهداری مواد شیمیایی تبدیل می کند.

بنابراین اگر در حال ایجاد استخری برای مواد شیمیایی ، نمک ، ذخیره آب کشاورزی یا استخرهایی در این راستا هستید ، احتمالاً برای جلوگیری از نشت و آلودگی محیط به ورق HDPE اتکا خواهید کرد.

 

  1. مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV)

مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) بخش مهمی از طراحی عایق استخر است و استخرهای ذخیره آب عمدتا در معرض آفتاب قرار می گیرند و لازم است که در برابر اشعه UV مقاوم باشند. در عین حال بسیاری از عایق ها، به ویژه عایق PVC ، مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش نیستند.

مقاومت ورق HDPE در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV)
مقاومت ورق HDPE در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV)

وقتی از عایق هایی مانند ورق PVC استفاده می کنید ، ممکن است پس از قرار گرفتن در معرض اشعه UV شکننده شوند و این منجر به خرابی سریع آنها می شود. ورق HDPE دارای مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش است که آن را به عنوان عایق استخر در نقاط آفتابی ایده آل می کند.

 

  1. سهولت نصب

ژئوممبران HDPE هنگام نصب دارای مزایا و معایبی است. این محصول یک عایق انعطاف پذیر است، اما سفت و سخت ترین گزینه عایق انعطاف پذیر موجود است که می تواند نصب این محصول را در طول دهانه های بزرگ دشوار کند. تقریبا در تمام پروژه ها، نصب ژئوممبران با بستر سازی لایه ژئوتکستایل انجام می شود.

سهولت نصب ژئوممبران HDPE
سهولت نصب ژئوممبران HDPE

در استخرهای بزرگتر، خط جوش ها بسیار مهم خواهند بود و شما به یک سیستم جوش نیاز دارید که هم آسان نصب شود و هم خطر نشتی را افزایش ندهد؛ ورق HDPE در هر دو مورد به شما این اطمینان را می دهد.

 

  1. ایمنی آبزیان و گیاهان

بسیاری از مواد عایق، یعنی عایق های آماده ، PVC و سایر پلاستیک ها ، برای ماهی ها یا گیاهان بی خطر نیستند، زیرا مشخص شده است که مواد شیمیایی سمی را در آب آزاد می کنند. به همین دلیل، شما از استفاده از این نوع عایق ها در استخرهای کشاورزی که آب برای دام یا آبیاری استفاده می شود، اجتناب می کنید.

پرورش ماهی و سایر آبزیان در استخر ژئوممبران
پرورش ماهی و سایر آبزیان در استخر ژئوممبران

اما ورق ژئوممبران HDPE سمومی به آب اضافه نمی کند، که این امر استفاده از آن را برای ماهی ، آبزی پروری ، کشاورزی و مصارف مختلف دیگر ایمن می کند.

 

  1. دوام بالای ژئوممبران HDPE

ژئوممبران HDPE یک محصول بسیار مقاوم در برابر سوراخ شدن است و از آنجا که تا حدودی انعطاف پذیر است ، نسبت به مواد سخت در برابر ترک ها مقاوم تر است. هنگامی که استخر ها تحت پوشش این عایق قرار می گیرند ، طول عمر آنها بیش از 30 سال خواهد بود.

 

  1. عملکرد دمای سرد

در مناطقی که دمای هوا در زمستان به زیر صفر می رسد ، عملکرد درجه حرارت سرد یک عامل کلیدی است که می تواند بر طول عمر استخر شما تأثیر بسزایی بگذارد. به طور کلی ، عایق های استخری نباید در سرما شکننده شوند و در صورت یخ زدگی و انبساط آب در استخر ، باید در برابر ترک خوردگی مقاومت کنند.

ورق ژئوممبران HDPE در آب و هوای سرد یک انتخاب عالی است زیرا در دمای سرد به خوبی مقاومت می کند.

 

  1. ژئوممبران HDPE قابل بازیافت است

بسیاری دیگر از محصولات عایق استخر قابل بازیافت نیستند. به این معنی که آنها بسیار سمی هستند یا بازیافت آنها بسیار دشوار است و هنگامی که به عنوان عایق استخر قابل استفاده نباشند ، باید آنها را برای استفاده دیگری در جایی مثل املاک یا محل کار خود استفاده کنید. در غیر این صورت به احتمال زیاد در محل دفن زباله عمر آن ها پایان می یابد.

اما ورق ژئوممبران HDPE از پلی اتیلن ساخته شده است که همین باعث بازیافت آن می شود. و این باعث می شود برای شما و محیط راحت تر باشد که زمان خلاص شدن از شر استخر قدیمی براحتی آن را بفروش برسانید.

 

  1. مقرون به صرفه

یکی از نکات مهم فروش ورق HDPE در مقایسه با سایر انواع عایق های استخر این است که مقرون به صرفه است. مقرون به صرفه بودن به این معنی است که در سرمایه گذاری اولیه در مقایسه با سایر انواع عایق های استخر صرفه جویی می کنید.

مقرون به صرفه بودن به مقدار پولی که در طول زمان برای نگهداری، تعمیر نشتی یا تعویض در صورت خرابی عایق صرف می کنید، اشاره دارد. از آنجا که ژئوممبران HDPE مانند عایق های دیگر مستعد ترک خوردگی یا سوراخ شدن نیست. و از آنجا که خط جوش ها مستعد نشتی نیستند، این نوع عایق ها هزینه های نگهداری شما را پایین می آورند. و طول عمر بالایی را ارائه می دهند که هزینه های تعویض را نیز کاهش می دهد.

 

  1. دوستدار محیط زیست

بسیاری از عوامل ذکر شده در بالا همه با هم ترکیب می شوند تا ژئوممبران HDPE به عنوان یک گزینه فوق العاده سازگار با محیط زیست در بین عایق های استخر تبدیل شود، که اگر می خواهید یک استخر سازگار با محیط زیست بسازید ، بسیار عالی است!

این عایق کمتر مستعد نشت است ، بنابراین احتمال آلودگی نشت محیط اطراف کمتر است. ژئوممبران ها مواد شیمیایی را نه به آب و نه به خاک زیر و اطراف حوضچه نشت نمی دهند.

دلایل زیادی برای انتخاب ورق HDPE به عنوان عایق استخر وجود دارد. ژئوممبران یک محصول رایج در محیط های کشاورزی و صنعتی است ، زیرا بسیار بادوام است. کشاورزان ، معدنچیان ، بهره برداران سایت های دفن زباله و سایرین برای جلوگیری از نشت احتمالی به این محصول متکی هستند.